O nas

Witaj w domu

Oto miejsce, w którym możesz oglądać samochody i czytać o nich w komfortowych warunkach. Bez wyskakujących okienek i migających banerów, obiecujących zrzucenie dwudziestu kilogramów w pięć dni albo opanowanie stu języków w dwa tygodnie. Czy to jeszcze możliwe? Tak.

Kia Stinger na superkierowca.pl

Wszyscy lubimy patrzeć. Dlatego galerie pięknych samochodów i ich wyczerpujące prezentacje to nasze danie firmowe. Wybieramy dla Was to, co najlepsze i najbardziej inspirujące...

Samochody widzimy codziennie na ulicach. Obcujemy z nimi tak często, że w zasadzie powinny nam się znudzić. A jednak każdego roku styliści z całego świata dokonują niemożliwego i potrafią wyczarować efekt zadziwienia kolejnym nowym modelem. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i studia projektowe wkładają wiele pracy i wiedzy w to, aby jedno spojrzenie na nowe auto mogło przekazać DNA marki. Widzieliśmy już tysiące zdjęć samochodów, a nadal nas one inspirują. Mają w sobie magię. Dlatego je tu znajdziesz - w eleganckiej, przyjaznej do oglądania formie. W galeriach bez irytujących reklam i z intuicyjną nawigacją. Bez ograniczeń.

Seat Leon FR na superkierowca.pl

A co tutaj robią testy samochodów? Na kolorowej stronie, która sprzedaje marzenia? Są jak najbardziej na miejscu - czasem dobrze jest zejść na ziemię...

W prezentacjach samochodów dowiesz się tego, co mówią o nich producenci, oczywiście po naszym odfiltrowaniu najbardziej egzaltowanych i ewidentnie reklamowych sformułowań. W testach natomiast przeczytasz o tym, jak owe obietnice mają się do rzeczywistości. Sprawdzimy każdy najdrobniejszy element samochodu. Przestronność, ergonomię, pakowność, spalanie, prowadzenie, działanie systemów asystujących, komfort jazdy - to absolutny dekalog każdego naszego testu. Jesteśmy pełni uznania dla zalet, lecz także bezlitośni dla wad. Nie miej nam tego za złe, jeśli czasem... Obrazimy Twoje auto. Jeżeli chcesz uczciwego testu, to nie ma innej drogi.

Nasza misja

Pokażemy Ci samochód jako obiekt sztuki i dzieło inżyniera, ale nie zapomnimy o konfrontacji jego zalet i wad. Przedstawimy Ci go tak, jakbyś w nim był. Opiszemy tak, jakbyś go prowadził.

Wyczerpujemy tematy. Sami decydujemy o tym, ile tekstu i zdjęć potrzeba, aby powiedzieć Ci wszystko...

Niektórzy twierdzą, że niedosyt niesie w sobie twórczy pierwiastek. Niezaspokojenie inspiruje jednak głównie wtedy, gdy warto szukać dalej. Tyle że w internecie mamy właśnie modę na krótkie materiały - filmiki, teksty do przeczytania w minutę. Skąd ma czerpać wiedzę ten, kto pragnie więcej?

Stąd. Jeżeli lubisz dużo wiedzieć, to jesteś we właściwym miejscu. Piszemy tak obszernie, aby przedstawić kompletną wiedzę o konkretnym samochodzie. Ty decyduj, jak dużo chcesz przeczytać. My zadbamy o to, aby źródło Twojej wiedzy nigdy nie wyschło.

Nigdzie się nie śpieszymy i nikogo nie popędzamy. Zwolnij na chwilę i czytaj nas powoli. Zrelaksuj się...

Statystyki preferencji widzów i czytelników internetu mówią, że konsumpcja mediów jest coraz szybsza. Naprawdę? A gdyby tak pójść pod prąd? Niezależnie, czy prąd ten okaże się stały, czy zmienny, my postanowiliśmy pójść w drugą stronę.

Wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że czytelnik potrzebuje zdawkowych, szybko przyswajalnych treści, sensacji i emocji na pstryknięcie palcem w stałej codziennej dostawie, wierzymy, że kiedyś nastąpi powrót do wyczerpujących, sumiennie zredagowanych treści. Dlatego je tworzymy. Dla Ciebie.

Rób to, co kochasz. Bo to jest bardzo fajne. Tak właśnie tworzymy ten portal. Zostań z nami i zakochaj się w samochodach...

Założyliśmy ten portal z pasji do samochodów i tworzenie go sprawia nam mnóstwo radości. Nie mamy żadnych narzuconych terminów. Nikt nie kiwa na nas palcem, pokazując na zegarek. Publikujemy materiał dopiero wtedy, gdy uznamy, że jest wystarczająco dobry.

Aby wiarygodnie przekazać wrażenia z obcowania z tak bogatym w przeróżne aspekty przedmiotem, jakim jest samochód, trzeba go... Poczuć. Na sobie. W środku. Wszędzie. Trzeba się w nim choć na chwilę zakochać. A potem szybko otrząsnąć z upojenia i przelać emocje na papier.

Nasz zespół

Jeżeli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam - dlatego (prawie) wszystko robimy dla Was sami

Robert Magdziak - superkierowca.pl

Robert Magdziak - patrzy okiem kamery...

Fotografowanie samochodów to jego codzienna praca. Zdjęcia Roberta goszczą lub gościły na łamach wiodących tytułów prasy motoryzacyjnej. Jedzenie też fotografuje.

Michał Krasnodębski - superkierowca.pl

Michał Krasnodębski - człowiek od liter...

Wieloletni dziennikarz motoryzacyjny. Pasjonat techniki, ergonomii, bezpiecznej jazdy. Pisze o skomplikowanych rzeczach w prosty sposób - a przynajmniej tak mu się wydaje.

Pasja - superkierowca.pl

Pasja - bez niej nie byłoby tu w co klikać...

Bez zaangażowania ten projekt nigdy by nie powstał. A zaangażowanie napędza niesłabnąca fascynacja samochodami. Z wiekiem staje się ona coraz bardziej świadoma.

Doświadczenie - superkierowca.pl

Doświadczenie - pomaga wyważać opinie...

Auta bywają wspaniałe i napisanie o nich egzaltowanego tekstu nie jest trudne. To jak wiersz pisany w miłosnym upojeniu. Wyzwaniem jest dopiero chłodna ocena.