Range Rover Velar – 78 zdjęć wizjonerskiego SUV-a

Wcześniej marka Land Rover nie słynęła z futurystycznych wizji. Aż do teraz – Range Rover Velar stał się faktem. I czasu nie da się już cofnąć, czyli każdy luksusowy SUV, trafiający na rynek, będzie porównywany do tego brytyjskiego samochodu

Dlaczego warto mu się przyjrzeć? Dlatego, że inżynierowie Land Rovera stanęli przed niebanalnym zadaniem opracowania technologii, które umożliwią wprowadzenie wizji stylistów w życie. Musieli skonstruować klamki drzwi, które chowają się całkowicie, gdy nie są potrzebne. Reflektory, których źródła światła sprostają płaskiej konstrukcji, narzuconej przez designerów.

Wreszcie – wnętrze. Można o nim dużo napisać: że jest przestronne, wygodne, luksusowe, ale najlepiej je obejrzeć. Jeżeli nie osobiście, to choćby i na zdjęciach. Widok z miejsca kierowcy jest niesamowity, a instrumenty pozostają niewidoczne, dopóki nie uruchomi się samochodu.

Bo dopiero wtedy oczom kierującego Range Roverem o nazwie Velar ukażą się wirtualne zegary i równie wirtualne, dotykowe instrumentarium. Aby ten spektakl i element zaskoczenia zadziałały odpowiednio na zmysły właściciela, zastosowano takie przyciemnienie kloszy wyświetlaczy dotykowych, żeby „bez prądu” nic nie było przez nie widać.

Obsługa takich instrumentów z pewnością będzie wymagała lektury instrukcji obsługi, ale czy to koniecznie musi być uznane za wadę? Poza tym można przypuszczać, że tak fascynujący samochód na tyle zaangażuje nabywcę, że zechce on z własnej woli dowiedzieć się jak najwięcej o jego możliwościach.

Tych, którzy chcą pożreć Velara wzrokiem, zapraszamy do naszej galerii. A tym, którzy chcą dowiedzieć się więcej, polecamy prezentację Range Rovera Velar.

Zdjęcia: Land Rover